Advert

BARIŞ TEMALI HEYKEL SEMPOZYUMUNUN AÇILIŞI 28 EYLÜL'DE

Manavgat Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliği ile organize edilen ''Barış'' temalı “Uluslararası Manavgat Taş Heykel Sempozyumu”, 28 Eylül Çarşamba günü saat 16.00'da yapılacak açılışla başlayacak.

BARIŞ TEMALI HEYKEL SEMPOZYUMUNUN AÇILIŞI 28 EYLÜL'DE
Bu içerik 370 kez okundu.
Advert

26 Eylül-14 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan heykel sempozyumuna İtalya, İspanya, Bulgaristan, Ukrayna ve Almanya olmak üzeri 5'i yabancı 12 ünlü heykeltıraş katılacak. Yukarı pazarcı Irmak Kıyısında düzenlenen geniş bir alanda her gün sabah 08.30-19.30 saatleri arasında çalışacak olan heykeltıraşlar, 12 adet eser heykeli üreterek Manavgat Belediyesi’ne ve Manavgat halkına hediye edecek. Ünlü heykeltıraşlar, mermerleri büyük bir itina ile yontarak şekil verecek.

 

 

AÇILIŞ İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Heykeltıraşlar, Almanya'dan Roland Mayer, İspanya'dan Maguel İsla, İtalya'dan Alessia Farconi, Ukrayna'dan Vasyl Tatarsky, Bulgaristan'dan Zdravko Zdravkov Türkiye'den ise Ahmet Özer, Ayhan Yılmaz, Ömer Emre Yavuz, Enver Güner, Ferit Yazıcı, Dilşad Akçayöz ve Özcan Özkarakoç Manavgat'a gelerek Yukarı pazarcı Irmak Kıyısı’nda hazırlıklarını yapmaya başladı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Erol Gürpınar'a, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ömer Zaimoğlu'na Heykel Bölümü Başkanı Yard. Doç. Özcan Karakoç'a, Araş. Gör. Ferit Yazıcı'ya ve tüm öğretim kadrosuna teşekkür ederek, Manavgat halkını Heykel Sempozyumu açılışına davet etti. 

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı