Advert

FEVZİPAŞA VE ATATÜRK CADDELERİ’NE BİRDE BU GÖZLE BAKIN

Siyasi erkin yıllardır sürdürdüğü algı operasyonlarının çok daha fazla şiddetlisini Manavgat’ta görmek mümkün. Bir konuyu araştırmadan konuşmak, bilgi sahibi olmadan fikir yürütmek, kendinden olmayanı düşman gibi görmek günlük yaşantımızın vazgeçilmezler

FEVZİPAŞA VE ATATÜRK CADDELERİ’NE BİRDE BU GÖZLE BAKIN
Bu içerik 4337 kez okundu.
Advert

Kitapların satır aralarından aşırdıkları sözcüklerle klavyenin başına oturup kendisini sosyal bilimci, belediyeci, mimar, mühendis vb… meslek gurubuna koyanlar, bıraksanız değil Manavgat’ı Türkiye’yi yönetmeye kalkışacaklar.

Konuşması gereken siyasetçilerin konuşmadığı Manavgat’ta dedikodu mekanizmasını işleterek konuşanların amacı birilerine yamanmaksa, en büyük kötülüğü önce kendilerine sonra da Manavgat’a yaptıklarını bilmelidirler.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yapımına başlandığı ve bitirildiği andan bu yana Fevzipaşa ile Atatürk caddelerindeki uygulamaları nedeniyle hala eleştiriliyor.

Ne diye eleştiriliyor?

Neymiş araçların geçtiği cadde daraltılmış, yeterli cepler yapılmamış, yürüyüş kaldırımları çok geniş olmuş, ara sokaklarda süs havuzlarının ne işi varmış… miş.. muş…

Buna benzer eleştirilerin Aşağı Hisar Caddesi yapılırken de gündeme geldiğini anımsayınca bu eleştirilere gülüp geçmemek elde değil. O gün eleştirilen bu cadde bugün yatırım yapmak isteyenlerin en gözde caddelerinden biri. Ticaretin bir süre sonra Antalya Caddesi’nden sonra en hareketli caddelerinden biri olmaya aday bir cadde. Taşınmazların değerinin iki katına çıktığı bir cadde.

Doğruya doğru diyebilme erdemini kazandığımız anda at gözlüklerimizden kurtulup gerçeğe daha çok yaklaşırız.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Manavgat’ın kuruluş tarihiyle yaşıt Fevzipaşa ve Atatürk caddelerinde yaptığı bu düzenlemeyle bir zamanlar ticaretin merkezi olan bu caddeleri yeniden canlandırmak misyonunu kendine görev bilmiştir.

Bu caddelerde yapılan düzenlemelerin ayrıca iki ana felsefesi vardır.

 

A) Manavgat’ın kuruluş tarihine tanıklık eden bu caddeler yaşamalı ve yaşatılmalıdır.

 

B) Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında bu caddeler ve mahallerinde ağızlarının suyu akarak ceplerini doldurmayı bekleyen rantçılara direnebilmek ve de dur demek.

 

Şayet Sözen’i buraları rantçı gruplara peşkeş çekmediği için eleştirmeye devam edecekseniz buyurun eleştirmeye devam edin.

Caddelerde hayata geçirilen proje eksiktir, yanlıştır, odur ya da şudur. Eksik ya da yanlışlar zaman içerisinde elbette düzeltilir.

Yeter ki vermemiz gereken kavganın elimizde kalan mevcutları korumayla ilgili olduğu bilinciyle hareket edelim.

Ucube bir yasayla Antalya Caddesi, Türkbelini, ana arterlerimiz ve birçok mevcudumuza el konulurken sesini çıkaramayanlar, hepimizin ortak değeri olan ve de bizim olan Atatürk ve Fevzipaşa caddelerindeki düzenlemeleri eleştirme hakkını kendilerinde görmemelidir.

 

Bugün Antalya Caddesi’nin panayır gibi hali ortadayken Atatürk ve Fevzipaşa caddelerini eleştirilerin odak noktasına oturtmak insafsızlıktır.

 

Ve hatta bu Sözen’e yapılan en büyük haksızlıktır.

manavgat manavgat haber recep memili köşe
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası