Advert

KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) ile dün imzalanan Sobacılar Çarşısı’na yönelik imza törenindeki açıklamaların asılsız olduğunu söyleyerek bir açıklama yaparak halkı bilgilendirdi. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

KAMUOYUNA AÇIKLAMA
Bu içerik 255 kez okundu.
Advert

 

“Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) ile dün imzalanan Sobacılar Çarşısı’na yönelik imza törenindeki açıklamalar, Fikret Otyam Sanat Galerisi’nin kapatılacağı yönünde haberlere vesile olmuştur. Yapılan açıklamalar dikkatle okunduğunda bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı görülmektedir.

 

Büyükşehir Belediyesi'nin esnafın bir sosyal buluşma noktası ve ahilik geleneği ile kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin yaşatılması amacıyla yaptığı işbirliği kapsamında bu alanın tasarrufu Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne geçmiştir. AESOB'un bu alanda Ahi Evran esnaf müzesi kurmak istemesi halinde Büyükşehir Belediyesi’nce Fikret Otyam Sanat Galerisi’nin ailesinin talebi halinde kendi mülklerine taşınması ya da böyle bir imkan olmaması halinde Büyükşehir Belediyesi’ne ait başka bir mekanda her türlü imkanın sunulmasının sağlanacağı bildirilmiştir. Dolayısı ile Fikret Otyam Sanat Galerisi’nin kapatılacağı ya da isminin kaldırılacağı yönündeki haberler tamamen asılsızdır.  Saygılarımızla.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı