Advert

KURT: “EĞİTİM-ÖĞRETİM HASSAS BİR İŞTİR”

Türk Eğitim-Sen Antalya 2No’lu Şube Başkanı Fethi Kurt 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte bir basın açıklaması yaptı. Kurt, eğitim çalışmalarında ayrıcalık yapılmaması temennisini dile getirerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

KURT: “EĞİTİM-ÖĞRETİM HASSAS BİR İŞTİR”
Bu içerik 258 kez okundu.
Advert

“Uzun bir tatilden sonra her yıl olduğu gibi birçok eksiklikle yeni bir eğitim ve öğretim yılına dün itibariyle başladık. Ancak başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere uzunca bir tatile rağmen eksikliklerin giderilmediğini okulların geleceğimizin teminatı biricik öğrencilerimizle dolup taştığını, fakat başta müdür yardımcıları ve öğretmen eksikliklerinin giderilmediğini müşahede ettim.  Ders kitaplarının yaz tatili boyunca dağıtılmadığını halen birçok okulda kitapların dağıtılmadığına şahit olduk.

 

Sayın Cumhurbaşkanımız, her şeyin eskisi gibi olmayacağı beyanına rağmen açılışlarda bir değişiklik olmadığını da gördük. Temennim, daha önceki yıllarda olduğu gibi eğitim çalışanları arasında ayrımın yapılmaması, benim adamım mantığının devam etmemesi, başta görevlendirmeler olmak üzere hakkaniyet ve liyakate riayet edilmesi yönündedir.

Sayın Milli Eğitim Bakanımız, norm fazlası öğretmenler ve yeni alınacak öğretmenlerle öğretmen açığının kapatılacağını beyan etmektedir. İlçelerimiz. Manavgat ve Alanya başta olmak üzere kaç tane norm fazlası öğretmenimiz vardır, kaç öğretmenimiz meslekten sorgusuz sualsiz ihraç edilmiştir? Suç işleyenler cezasını fazlasıyla çekmelidirler. Hele hele suçsuz insanlara kurşun sıkanlar TBMM’sini bombalayanlar en ağır ceza ile cezalandırılmalıdır, ancak zamanında yasal olan bir sendikaya üye olanlar da sorgusuz sualsiz meslekten ihraç dilmemeli; her ne kadar olağanüstü bir durum varsa da zanlıların ifadelerine başvurularak cezalar uygulanmalıdır. Bizim Türk Eğitim Sen olarak talebimiz100 bin öğretmenin derhal alınması yönündedir. Aksi takdirde emekli öğretmenleri görevlendirerek, piyasadan öğretmen görevlendirilmesiyle sınıfları doldurmanın faturasını bir zamanlar 40 günde öğretmen yetiştirdiğimizin faturasını ödediğimiz gibi millet olarak bir daha fatura öderiz, çünkü eğitim-öğretim hassas bir iştir. Hele hele dindar nesil yetiştireceğiz diyerek15 Temmuzda faturasını ödediğimiz hatayı bir daha hiç ama hiç yapmamalıyız.

 

Bütün eksikliklere rağmen 2016-2017Eitim ve Öğretim yılının tüm milli eğitim çalışanlarına, öğrencilerimize, velilerimize ve aziz milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası