Advert

KARA: EMPERYALİZM VE FAŞİZME KARŞI DİRENECEĞİZ

CHP Antalya milletvekili Niyazi Nefi Kara, “Yeni anayasa için, darbe yapmaları gerekiyordu, onu yaptılar. Bu darbeyi yaparlarken öyle insanlara kıydılar ki, kendi yakınlarını bile katlettirdiler.

KARA: EMPERYALİZM VE FAŞİZME KARŞI DİRENECEĞİZ
Bu içerik 1318 kez okundu.
Advert

Bundan dolayıdır ki ülkemizde gözü olan emperyalist güçlere ve faşizme karşı hep birlikte direneceğiz ” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat İlçe Örgütü’nde dün bayramlaşma töreni düzenlendi. Bayramlaşmaya CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, Alanya İlçe Başkanı Ali Tekavut, Serik İlçe Başkanı Osman Demiroğlu, 2014 seçimlerinin 13. Sıra Milletvekili adayı Barış İşbilen ve çok sayıda partili katıldı.

 

 

CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar ve Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in bayram kutlamaları konuşmalarının ardından söz alan Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara gündeme dair şok açıklamalar yaptı.

 

MAZLUMLAR İÇERDE UYGULAYICILARI DIŞARDA

 

Bayramlaşmada konuşan CHP Antalya milletvekili Niyazi Nefi Kara, FETÖ terör örgütüyle ilgili olarak binlerce kişi hakkında işlem yapıldığını belirterek; “Yüz binlerce insanımıza sonuçta Fetullahçı diyorlar ama sonuçta bunların hepside tarikat mensubu değil, bu insanların birçoğunu içeri atıyorlar, açığa alıyorlar ve çaresiz bırakıyorlar. Sorgusuz sualsiz insanlar alınıyor ama bizim bildiğimiz siyasetin tepesindekiler milletvekilleri bakanlar işadamları bürokratlar tüm FETÖ terör örgütü dedikleri yapının bizzat uygulayıcıları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının damadı Meclis Başkanının damadı FETÖ’cülükten içerideyse ya da yurtdışına kaçırılmışsa o zaman burada başka bir şey görmemiz gerekiyor” dedi.

Darbenin bitmediğini devam ettiğini savunan milletvekili Kara; “Çünkü darbe yetmedi onlara ülkeyi de savaşa soktular. Çünkü yeni bir anayasa diye diye yıllardır söyledikleri başkanlık adı altında bu ülkeyi eyalet ya da özerk yapılara parçalamak istedikleri gün gibi ortada, onu anlatmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

 

 

TEPEDEKİ ANTALYA TOPRAKLARINDA SAKLANDI

 

Türkiye’nin adım adım darbe sürecine sokulduğunu kaydeden Niyazi Nefi Kara konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bütün bunlara rağmen, sürekli AKP’nin gündemimize getirdiği yeni anayasa ve başkanlık adı altında bölme projeleri parçalama projeleri ve bir taraftan halkı yoksullaştırma projeleriyle, Alevi Sünni, Kürt- Türk diye bölme projeleri bir türlü yaşama geçmedi.  O zaman yapacakları bir şey vardı yeni anayasa için, darbe yapmaları gerekiyordu, onu yaptılar. Baktılar ki, CHP’liler ve bu millet yemedi bunu. Sokağa döküldü. Çünkü en iyi askeri darbeye göre, en kötü sivil yönetim daha iyidir. Bu darbeyi yaparlarken öyle insanlara kıydılar ki, kendi yakınlarını bile katlettirdiler. Milleti kandırıyorlar, orada burada uçakla saklanmışlarda, oralara buralara gitmişlerde. Biliyoruz ki, tepedeki Antalya topraklarında saklanıyordu. Bu darbenin içerisindekiler bugün bu ülkeyi yeniden yeni bir anayasa bu darbe yetmedi, savaş daha da başımıza neler getireceklerini bilmiyoruz. Bu ülkede onlarca canlı bomba patlattılar, bu ülkenin binlerce insanını katlettiler yetmedi daha neler yapacaklar bilmiyoruz.”

 

 

CHP İNSANDAN YANADIR

 

Darbe girişimlerini durduracak olan tek kurumun CHP olduğunu dile getiren Kara; “Onun için hepimizin sizlerin sorumluluğu daha fazladır. Tek bir yürek tek bir yumruk olarak emperyalizme karşı direneceğiz. Faşizme karşı da direneceğiz. Hukukun üstünlüğünü her yerde savunacağız. Herkesin hukukun karşısında yargılanabilirliğini savunacağız. Biz her zaman mazlumdan, mağdurdan yetimden, garibandan yana olduk. Bunu sürdüreceğiz. Biz haktan hukuktan emekten yanayız. CHP insandan yanadır. Barıştan yanadır, özgürlüklerden yanadır. Laik demokratik hukuk sosyal bir devleti kurmak CHP’nin görevidir” dedi.

 

DOĞU İLÇELERİNDE BAYRAMLAŞMA

 

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara ve beraberindeki heyet doğu ilçelerine hareket ederek sırasıyla Güçlüköy (FERSİN), Akseki ve İbradı’da partililerle bir araya geldiler.

 

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası